Статут територіальної громади м.Первомайський (ПЕРЕГЛЯНУТИ)

Територія міста була заселена ще в далекій давнині, про що свідчать знайдені при археологічних розкопках примітивні кам'яні знаряддя праці первісної людини (рубало, різці, шкребки).

В епоху залізного віку тут жили кочові племена скіфів (VII століття до нашої ери).У ХII столітті по цій території пролягала південно-східна межа Київської Русі. Пізніше це благодатне по природно-кліматичними умовам місце неодноразово піддавалося руйнуванню від набігів половців, тюрських племен, протягом тривалого періоду знаходилося під пануванням татар (ХIII-ХIV століття), пізніше - литовців і поляків (ХV-ХVI століття).

З кінця ХVI сторіччя територія відійшла до Російської держави, яка в 1731 році почала будівництво системи оборонних споруд. Ця укріплювальна лінія складалася з 16 фортець. Одна з них - Олексіївська фортеця - знаходиться на території міста. Фортеці були з'єднані оборонними валами, по одному з них у цей час пролягає шосейна дорога Первомайський - Олексіївка.

В 1795 році була створена Слободсько-Українська губернія, яка з 1835 року отримала назву Харківської. До складу Харківської губернії входив Зміївський повіт, до якого входили село Сиваш і хутір Лихачово (нинішня територія міста).

Після закінчення громадянської війни сумісною постановою Олексіївської, Берецької та Верхнє-Бішкінської сільських рад було прийняте рішення про переселення частини селян на хутір Лихачово. Так в 1924 році виникло селище Лихачово, де було 85 дворів, більш 100 мешканців, існували млин з газогенераторним двигуном, хлібні склади, цегельний та механічний заводи. На базі механічного заводу були відкриті сільськогосподарська та реміснича школи.

В 1929 році в селищі Лихачово була організована артель "Первое мая", створена одна з перших в області й третя на Україні машино-тракторна станція (МТС), яка обслуговувала 30 колгоспів Олексіївського району.

В 1930 році була відкрита друкарня, в 1933 році створений держлісорозсадник (в 1976 році на його базі створений радгосп декоративних культур "Роза"). Хутір Лихачово виник на базі полустанку Лихачово, який був побудований у серпні 1869 року в 86 км від Харкова після відкриття залізниці Курськ-Харків-Севастополь. Свою назву він одержав від прізвища поміщика Лихачова, маєток якого знаходився біля озера Сиваш в кількох кілометрах від залізниці.

Згідно даним перепису 1939 року в селищі нараховувалось 117 дворів, в яких мешкали 296 жителів.З початку Великої Вітчизняної війни, а саме 20 жовтня 1941 року селище було окуповано німецько-фашистськими загарбниками. За роки війни селище зазнало значного руйнування, були знищені всі залізничні побудови, промислові та сільськогосподарські виробництва, МТС, споруди комунального господарства.

Селище звільнене від окупантів військами Степового Фронту 16 вересня 1943 року. В 1947 році районний центр з с.Олексіївка був перенесений у селище Лихачово.

Відповідно до Указу Президії Верховної Ради УРСР від 24 червня 1952 року селище Лихачово було перейменовано в селище Первомайський. З 1957 року селище Первомайський віднесене до категорії населених пунктів міського типу.

В 1963 році, відповідно до рішення травневого Пленуму ЦК КПРС 1958 року "Про подальший розвиток хімічної промисловості", у селищі почалося будівництво Первомайського хімкомбінату - Всесоюзної ударної комсомольської будови.

Разом з будівництвом хімзаводу розвивається база будівельної індустрії, транспорт, розширюється селище. В 1965 році засновані будівельні організації: трест "Первомайськхімбуд" (створений на базі УНР-437), будівельний підрозділ "Первомайськспецбуд" (колишнє УМР-50), будівельно-монтажне управління-633. В цьому ж році було розпочато будівництво першого мікрорайону майбутнього міста. В 1966 році заснований ремонтно-механічний завод № 3, у січні 1968 року введена в дію перша черга заводу залізобетонних конструкцій №2, у серпні - районна лікарня.

Чисельність населення міста, згідно перепису 1969 року, складала 15,5 тис. жителів. Це був час інтенсивного розвитку міста: відкривалися нові виробництва та ТЕЦ хімзаводу, введена в дію друга черга заводу ЗБК-2, побудовані хлібозавод, харчосмакова та овочева фабрики. Чисельність населення міста за 10 років збільшилася вдвічі й досягла (за станом на 15.01.1979р.) 31,8 тис. жителів. За період до 1991 року в місті були побудовані 4 житлових мікрорайони, число мешканців досягло 38 тис. чол.

Постановою Верховної Ради України № 1983-ХП від 13 грудня 1991 року селище міського типу Первомайський віднесено до категорії міст обласного підпорядкування.

Мобільна версія | Повна версія

Наші партнери:

Капітальний ремонт покрівлі ЗОШ №5 - 1300,713 тис.грн.
В дошкільні навчальні заклади міста придбано дитячі меблі - 1115,800 тис.грн.
Придбано меблі в ЗОШ №2 - 120,000 тис.грн.
Придбано меблі, мультимедійне обладнання та 10 комп’ютерів в ЗОШ №5 - 134,0 тис.грн
Придбано офісне обладнання для Центру надання адміністративних послуг - 221,298 тис.грн.
Придбано в пологове відділення ЦРБ медичне обладнання - 563,000 тис.грн.
Придбано для Палацу культури «Хімік» сучасну звукову апаратуру - 599,732 тис.грн.
Капітальний ремонт спортивної зали ЗОШ №2 - 1506,016 тис.грн.
Капітальний ремонт ЗОШ №2 - 8989,680 тис.грн.
Капітальний ремонт по заміні алюмінієвих вітражів на енергозберігаючі в будівлі Палацу культури «Хімік» - 1513,099 тис.грн.
Капітальний ремонт центральної міської бібліотеки - 1273,151 тис.грн.
Капітальний ремонт частини пологового відділення ЦРЛ - 4608,706 тис.грн.
Побудовано спортивний майданчик зі штучним покриттям - 2378,087 тис.грн.
Молодіжному центру «KOMORA» на базі центральної міської бібліотеки закуплено меблі та обладнання - 231,240 тис.грн.
Отримано в ЦНАП дитячий куточок для відвідувачів з дітьми, кейс “Мобільний Офіс”.
Придбано меблі, медичне обладнання, пральна, прасувальна та сушильна машини для ЦРЛ – 697,023 тис.грн.
Придбано 2 дефібрилятори, 8 апаратів штучної вентиляції легенів з ручним приводом для КНП «ПЦПМСД» - 127,520 тис.грн.

Придбано 60 комп’ютерів, 3 інформаційні кіоски, меблі, медтехніка, тренажери для фізіотерапевтичного відділення Перво-майської ЦРЛ, капітальний ремонт відділення – 4045,245 тис.грн.

Проведено тренінги в рамках проекту «Розвиток партисипативної демократії в м.Первомайський» - 27,902 тис.грн.

Капітальний ремонт групи в ДНЗ № 5 - 506,683 тис.грн.

Капітальний ремонт групи в ДНЗ № 10 - 365,924 тис.грн.
Улаштовано спортивний майданчик з вуличними тренажерами - 217,137 тис.грн

Підтримка впровадження та розвитку громадського бюджету - 32,000 тис. грн.

Проведення заходів з підвищення кваліфікації персоналу ЦНАП та інших спеціалістів громади

Придбано меблі для ЦНАП - 1356.00 EUR

Встановлено 30 (тридцять) камер відеоспостереження - 262,078 тис.грн.

Проект ЄС «Угода мерів – Схід»

Розробка планів місцевого економічного розвитку для підписантів Ініціативи ЄС «Мери за Економічне Зростання» (M4EG)

Проект «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «ВзаємоДія»