Дівчина з країни, де квітнуть соняшники і взимку йде сніг

Восени минулого року до нас прилетіла волонтерка Peace Corps Ukraine з США Ешлі (Ashleigh Bundy). Вона родом зі штату Канзас, який, за її словами, схожий на Україну – з таким же ландшафтом і полями, де росте багато соняшників, а також подібним кліматом – взимку теж йде сніг.

Ешлі прибула до нас на два роки за програмою Корпусу Миру "Молодіжний розвиток" і зараз працює в молодіжному центрі «ХАБ [КОМОРА]». Зараз Ешлі на постійній основі, двічі в тиждень, проводить в хабі англомовний клуб, окремо для молоді та окремо для дорослих з дітьми. В якості назви клубу було обрано слово "[ESC]ape" (вихід, втеча) так як перші три великі літери означають English Speaking Club, а «ape» переводиться як «мавпувати, дражнити», адже як раз саме так частіше за все виглядає засідання нашого клубу. Крім загальних активностей англомовного клубу, раз на місяць, Ешлі влаштовує "Вечір англомовного кіно", де на першому заході переглянули популярний американський різдвяний фільм "Ельф" на мові оригіналу та з англійськими субтитрами. Ешлі дуже активна і цілеспрямована, тому минулого місяця вона почала проводити заходи і на базі наших шкіл. «Я мала можливість зустрітися з учнями та вчителями школи №5 і гімназії №3. В п'ятій школі від учнів я дізналася про її історію та українські різдвяні традиції. Кілька учнів також підготували для мене пісні! У гімназії я розповіла про різдвяні традиції в США та показала деякі смішні фотографії з мого дитинства. Учні були дуже допитливими та задавали багато питань, тому ми змогли обмінятися багатьма фактами про українську та американську культуру і традиції! Я дуже вдячна цим освітнім закладам за те, що запросили мене, і сподіваюся, що мені вдасться ще частіше проводити цікаві заходи в освітніх закладах Первомайського в майбутньому!», – пише Ешлі на сторінці хабу в соціальних мережах. Тож, якщо ви хочете познайомитися з американською волонтеркою та поспілкуватися на англійській мові, то приходьте у молодіжний хаб [КОМОРА] на численні заходи, які влаштовуються як для молоді, так і для інших представників нашої громади.
За всіма подіями слідкуйте на офіційних сторінках молодіжного центру у фейсбуці, інстаграмі та телеграмі.

Наші партнери:

Капітальний ремонт покрівлі ЗОШ №5 - 1300,713 тис.грн.
В дошкільні навчальні заклади міста придбано дитячі меблі - 1115,800 тис.грн.
Придбано меблі в ЗОШ №2 - 120,000 тис.грн.
Придбано меблі, мультимедійне обладнання та 10 комп’ютерів в ЗОШ №5 - 134,0 тис.грн
Придбано офісне обладнання для Центру надання адміністративних послуг - 221,298 тис.грн.
Придбано в пологове відділення ЦРБ медичне обладнання - 563,000 тис.грн.
Придбано для Палацу культури «Хімік» сучасну звукову апаратуру - 599,732 тис.грн.
Капітальний ремонт спортивної зали ЗОШ №2 - 1506,016 тис.грн.
Капітальний ремонт ЗОШ №2 - 8989,680 тис.грн.
Капітальний ремонт по заміні алюмінієвих вітражів на енергозберігаючі в будівлі Палацу культури «Хімік» - 1513,099 тис.грн.
Капітальний ремонт центральної міської бібліотеки - 1273,151 тис.грн.
Капітальний ремонт частини пологового відділення ЦРЛ - 4608,706 тис.грн.
Побудовано спортивний майданчик зі штучним покриттям - 2378,087 тис.грн.
Молодіжному центру «KOMORA» на базі центральної міської бібліотеки закуплено меблі та обладнання - 231,240 тис.грн.
Отримано в ЦНАП дитячий куточок для відвідувачів з дітьми, кейс “Мобільний Офіс”.
Придбано меблі, медичне обладнання, пральна, прасувальна та сушильна машини для ЦРЛ – 697,023 тис.грн.
Придбано 2 дефібрилятори, 8 апаратів штучної вентиляції легенів з ручним приводом для КНП «ПЦПМСД» - 127,520 тис.грн.

Придбано 60 комп’ютерів, 3 інформаційні кіоски, меблі, медтехніка, тренажери для фізіотерапевтичного відділення Перво-майської ЦРЛ, капітальний ремонт відділення – 4045,245 тис.грн.

Проведено тренінги в рамках проекту «Розвиток партисипативної демократії в м.Первомайський» - 27,902 тис.грн.

Капітальний ремонт групи в ДНЗ № 5 - 506,683 тис.грн.

Капітальний ремонт групи в ДНЗ № 10 - 365,924 тис.грн.
Улаштовано спортивний майданчик з вуличними тренажерами - 217,137 тис.грн

Підтримка впровадження та розвитку громадського бюджету - 32,000 тис. грн.

Проведення заходів з підвищення кваліфікації персоналу ЦНАП та інших спеціалістів громади

Придбано меблі для ЦНАП - 1356.00 EUR

Встановлено 30 (тридцять) камер відеоспостереження - 262,078 тис.грн.

Проект ЄС «Угода мерів – Схід»

Розробка планів місцевого економічного розвитку для підписантів Ініціативи ЄС «Мери за Економічне Зростання» (M4EG)

Проект «Підтримка організацій-лідерів у протидії корупції в Україні «ВзаємоДія»