НОВІ СТОРІНКИ ІСТОРІЇ У КРАЄЗНАВЧОМУ МУЗЕЇ.

14 грудня у Первомайському краєзнавчому музеї відбулося урочисте відкриття виставки "Історія краю у 18 столітті. Династія Лихачових". Вперше в експозиції музею була представлена історія будівництва Української укріпленої лінії (1731 -1738 рр.), її фортець і сторожових укріплень і відбулася презентація унікального макету Олексіївської фортеці.

Окрема експозиція присвячена династії дворян Лихачових, які зробили значний внесок у розвиток нашого регіону. Виставка стала результатом багаторічної науково-дослідної роботи співробітників музею та краєзнавців. Макет фортеці і виставкові стенди були створені завдяки реалізації громадського проекту бюджету участі «Первомайщина - територія історичної спадщини», за який проголосувало багато жителів нашого міста, і найголовніше, завдяки ентузіазму і величезній кропіткій праці автора проекту Людмили Федорченко, а також співробітників музею і багатьох помічників, як дітей, так і дорослих.
З відкриттям виставки співробітників музею та усіх присутніх гостей привітав заступник голови ХОДА Анатолій Бабічев, який наголосив на унікальності музейної експозиції і представленого макету фортеці. Він зазначив велику цінність виставки у справі збереження нашої культурної спадщини.
Урочисто відкрив виставку міський голова Микола Бакшеєв. На презентації виступили: директор музею Марина Логінова; архітектор, автор макету фортеці, співробітник виконкому Первомайської міської ради Людмила Федорченко; начальник відділу культури і туризму Ольга Павлова; депутат Харківської обласної ради Ігор Ясинський; перший заступник міського голови Антон Орєхов; Почесний громадянин м. Первомайський, художник і письменник Віталій Денисов. Всі виступаючі поділилися своїми враженнями про виставку і висловили побажання співробітникам музею продовжувати далі вивчення і популяризацію історії нашого краю, його культурної спадщини, а також відзначили новий виток у розвитку музею, важливе його значення для розвитку туризму і створення привабливого іміджу міста.
Чудовий виступ педагогів і учнів музичного відділення школи мистецтв допоміг створити святкову атмосферу 19 століття. Оригінальним сюрпризом для всіх стала театралізація. На виставці учасників презентації вітала родина Лихачових: генерал-лейтенант Олександр Федорович Лихачов (Сергій Волощук) і його сестри Раїса (Олена Гелла) і Клеопатра (Інга Задорожна). Своєрідну екскурсію провела науковий співробітник музею Інга Задорожна, яка розповіла про династію Лихачових від імені Клеопатри Федорівни Катеринич (Лихачова). Завершилася презентація екскурсією по виставці і фотосесією.

Сердечно дякуємо всім громадським помічникам і учням шкіл міста, які брали участь у створенні макету фортеці! Висловлюємо велику подяку Первомайській міській раді; колегам з відділу культури і туризму; компанії «ТЕРРА», і особисто - Бакшеєву М.М., Орєхову А.В., Харченко Н.П., Сторожеву В.О., Коваленко Д.О., Федорченко Л.В., Федорченко Р.А, Павловій О.А., Бакшеєвій Т.В., Кур'яновій Т.А, Озійчук Ж.К, Чумак А.О., Мамай Є., Хонді О.П.
Запрошуємо жителів міста і району відвідати виставку та познайомитися з новими сторінками історії нашого краю. В експозиції також представлені унікальні музейні предмети козацької доби і дворянського побуту 19 століття з фонду музею та приватних колекцій.
Час роботи музею: вівторок – п’ятниця 9.00- 17.00;
субота: 9.00- 15.00, перерва: 11.00-12.00
Телефон: (05748) 3 73 46

Марина Логінова, директор музею

ПЕРВОМАЙСЬКА МІСЬКА РАДА ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ