Прийом проектних заявок на конкурс міні-проектів «Разом в майбутнє» розпочнеться 22 січня

3 січня у Будинку рад під головуванням очільника Харківської обласної ради Сергія Чернова відбулось засідання Конкурсного комітету обласного конкурсу міні-проектів розвитку територіальних громад «Разом в майбутнє».

Учасники засідання підбили підсумки проведення конкурсу у 2017 році, затвердили план заходів та конкурсну документацію й способи її подання наступного року.

«Сім років тому ми абсолютно вірно прийняли рішення щодо організації проведення на Харківщини конкурсу міні-проектів розвитку територіальних громад «Разом в майбутнє», вже тоді ми розуміли, що повноваження органів місцевого самоврядування будуть зростати. Завдяки цьому проекту ми можемо вирішувати локальні проблеми громад», - зазначив голова Харківської обласної ради Сергій Чернов.

Секретаріат Конкурсного комітету цього року очолила начальник управління з питань місцевого самоврядування, розвитку громад та міжнародних зв’язків виконавчого апарату обласної ради Олена Кулик. За її словами, вже у січні розпочнеться проведення навчально-методичних семінарів, практикумів із менеджменту проектів для громад, що продовжуватимуться з 10 по 22 січня. Строки прийому проектних заявок – з 22 січня по 15 березня включно.

Обговорили й цьогорічні нововведення. Як зазначила начальник відділу розвитку територіальних громад, інвестицій та проектного менеджменту Олена Мороз, подання проектної заявки на участь у конкурсі з цього року відбуватиметься в електронному варіанті.

Про зміни у Положенні конкурсу розповів Сергій Чернов: «Цьогоріч ініціаторами міні-проектів також стануть громадські організації, вони зможуть запропонувати проекти до участі у конкурсі і у разі перемоги у конкурсному відборі – контролюватимуть їх виконання. Це дуже важливо тому, що дає можливість громаді самій вирішити, що необхідно робити.

У минулому році міні-проектів реалізовано на 60 мільйонів гривень, з яких половина – співфінансування з обласного бюджету. Цього року конкурс проходитиме зі змінами: по-перше, збільшено суму фінансування на міні-проекти з 200 тис. грн. до 300 тис. грн.; по-друге, введена ще одна номінація, що буде стосуватися співробітництва територіальних громад й це вже будуть більш масштабні проекти загальною вартістю понад 1,5 млн грн. Важливою також є номінація «Історико-культурна спадщина та розвиток туризму», у рамках якої відбуватиметься відновлення пам'яток культури задля підвищення привабливості регіону як туристричного».

Матеріал http://oblrada.kharkov.ua/

ПЕРВОМАЙСЬКА МІСЬКА РАДА ХАРКІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Тел/факс: (05748) 3-21-41
E-mail: pervomaisky@ukr.net